Miért szeretjük a céges nyelvoktatást?

Mert folyamatos kihívások elé támaszt minket, aminek meg kell felelnünk.

A vállalati nyelvoktatás az egyik legnagyobb kihívás egy nyelvtanár számára. Ez mindenképpen nagy kreativitást és folyamatos fejlődést és (ön)képzést igényel. Hogy miért? Amikor egy cég eldönti, hogy munkavállalói számára nyelvi képzéseket szervez, akkor jogos elvárásként jelenik meg az igény, hogy a befektetett pénznek és időnek meglegyen az eredménye. Ennek az elvárásnak nekünk pedig meg kell felelnünk. Ne feledkezzünk meg arról a tényről sem, hogy a vállalati nyelvórák általában munkaidő előtt, gyakran reggel hét órakor kezdődnek, vagy éppen egy végigdolgozott nap után, délután öt óra fele kezdődnek el. Mindkét idősáv olyan, amikor az ember még fáradt, vagy már fáradt, s ez a mindenkori nyelvtanártól fokozott energiát igényel, hiszen motiváló légkört kell teremtenie, szórakoztatnia is kell, miközben haladni kell a kitűzött célok felé. Arról nem is beszélve, hogy fontos a bizalmi légkör megteremtése is, hiszen az adott vállalat sokféle kollégája kerülhet össze egy csoportba, akik talán még nem is nagyon ismerik egymást, viszont egy közös vállalkozásba fogtak.

Ezek elsőre talán túl nehéz feladatnak is tűnhetnek, de bátran állítjuk sokéves tapasztalattal a hátunk mögött, hogy a befeketett energia és munka mindig meghozza a gyümölcsét. Nincs jobb dolog azt látni, amikor a kollégák nem csak egymás mellett tanuló, hanem feladatokat közösen megoldó csapattá fejlődnek, akik élvezik és szeretik azokat a másfél órákat, amiket együtt, nyelvtanulással töltenek.

A következőkben igyekszünk bemutatni, hogy mindezt mi hogyan csináljuk. Stay tuned!